![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15543244
*
nr 1554 3244
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 augusti 2023
kl 18:50:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 10:20:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
nr 1554 3244
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Oljemålningar, 4 st, Roland von Rainals (f. 1927), Kustlandskap. Signerade. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 44-37 - 65-56 cm
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/8 10:20:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk mÃ¥lare född i Uddevalla 1927.Läs mer om Roland von Rainals
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kust kustlandskap landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja på duk oljemålningar roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19